Erdőpedagógiai csomag

Miért jó, hogy mohos a fák törzse?  Mi történik a lehullott ágakkal, s milyen állatok élnek az erdőkben? Milyen szerepet játszik az erdő a Föld vízháztartásában vagy a levegő körforgásában? Mit ad nekünk az erdő? Mit tanít nekünk az erdő a fenntarthatóságról? Mit csinál egy erdész? Hogyan viselkedjünk az erdőben? Mit tanulhatunk az erdőtől, mint életközösségtől? - többek között ezekre a kérdésekre is választ kaphatnak az Iskolában az Erdő Program  résztvevői.

Míg az erdőpedagógusok által tartott foglalkozások felhívják a gyermekek figyelmét a természettel való törődés fontosságára az iskolákban, addig az ott maradó eszközök segítségével a program megteremti a lehetőséget a témakörben való további elmélyülésre is.

Ehhez egy olyan csomagot állítottunk össze, amelyben megtalálható a Fedezd fel velünk a hazai erdőket! – Magyarország puzzle, A kutyafáját! – Erdőgazdálkodj okosan! kártyajáték, ismertető és szakmai anyagok, Szaktudás Füzetek, összeszerelhető rovarhotel, valamint mesekönyv.

transparent_background_image.png 388.84 KB